DZIEŃ ZIEMI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

24 kwietnia 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego we Wrzępi uroczyście obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Jest to ważny dzień, w którym wszyscy powinni choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

W tym dniu dzieci najpierw zapoznały się ze sposobami ochrony przyrody, dowiedziały się jak szanować i nie szkodzić Ziemi oraz w jaki sposób segregować śmieci. W zagadnienie ekologii wprowadziła ich zabawna inscenizacja pt. „Zakwitły tulipany”. Podczas krótkiej pogadanki nt. „Jak możemy dbać o naszą planetę” każde dziecko zadeklarowało w jaki sposób będzie dbało o przyrodę w swojej okolicy.
W efekcie tych rozważań powstała praca plastyczna obrazująca naszą planetę. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w Quzie przyrodniczym, podczas którego wykazały się wiedzą na temat przyrody i chętnie włączyły się do udziału w zaproponowanych zadaniach. Nie zabrakło zabaw i pląsów przy muzyce w roli głównej z „Bocianami”, którym towarzyszyła piosenka „ Kocham świat”. Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było złożenie przyrzeczenia Przyjaciela Przyrody oraz prace porządkowe w ogrodzie przedszkolnym.
Mamy nadzieję, że takie właśnie działania podejmowane z okazji obchodów Dnia Ziemi będą kształtowały wśród dzieci postawy proekologiczne, które będą wzbudzać poczucie odpowiedzialności wobec przyrody i zwracać uwagę na wszelkie zagrożenia środowiska naturalnego.
/M. Klich/
Skip to content