KOCHAM CIĘ KSIĄŻKO

24 listopada 2011r. odbył się TURNIEJ WIEDZY pod hasłem: „KOCHAM CIĘ KSIĄŻKO”. Wzięły w nim udział reprezentacje klas IV – VI. Uczniowie zmagali się w kilku konkurencjach, w których musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także pomysłowością oryginalnością i refleksem. Uczestnicy wykonywali zadania drużynowo. Dobrze wykonane zadanie skutkowało zdobyciem punktów dla swojej klasy.

Pierwszą konkurencją uczestników było skojarzyć jak najwięcej słów do wyrazu „książka”. Drugie zadanie polegało na literowaniu wyrazów. W trzeciej konkurencji klasy licytowały liczbę rodzajów słowników. W czwartym zadaniu uczniowie układali wyrazy w kolejności alfabetycznej. Najwięcej emocji dostarczyło uczniom zadanie piąte, które polegało na zapamiętaniu przez uczniów jak najwięcej informacji z przeczytanego przez nauczyciela tekstu. Konkurencja szósta równie emocjonująca to „Kalambury słowne”. W siódmym zadaniu uczniowie wykazali się wiedzą ogólną, odpowiadali na pytania różne. Każda konkurencja miała określony czas. Po każdej wygranej konkurencji klasa miała możliwość zakręcenia kołem i zdobycia dodatkowe punkty.


W turnieju I miejsce wywalczyli uczniowie klasy IV w składzie: Patrycja Rachfał, Mikołaj Rachfał, Sandra Solak, Weronika Piwowarczyk, Julia Golonka.
II miejsce zdobyła klasa VI, a reprezentowały ją: Dominika Hanek, Karolina Rzeźnik, Patryk Raszewski, Sylwia Jedziniak,Wiktoria Kuciel.
III miejsce zdobyła klasa V, której przedstawicielami byli: Wiktoria Laska, Kasia Solak, Gabrysia Głąb, Monika Krzeszowska i Kacper Policht.
Zwycięska klasa otrzymała nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


GRATULUJEMY!!!!

Skip to content