KOLĘDA MISYJNA WE WRZĘPI

31 grudnia 2016 roku sześć grup kolędników pod opieką M. Klich wyruszyło z kolędą misyjną uliczkami Wrzępi, Cerekwi i Bieńkowic. Pukając od drzwi do drzwi przedstawiali krótkie inscenizacje, śpiewali kolędy prosząc o finansowe wsparcie dla ludzi mieszkających w różnych częściach świata. Wszędzie witano ich uśmiechem i hojnie dziękowano za życzenia, obdarowując słodkościami i datkami, które zostaną przekazane, jak co roku, na misje. Wśród licznej grypy uczniów i absolwentów nie zabrakło przedszkolaków.

Najmłodsi to: Marcelina i Oliwia Zając oraz Nikodem Maj.

W tym roku kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wesprą kilka nowych i kontynuację starych projektów związanych z pracą księży i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Czadu, Republiki Konga, Rwandy, Kazachstanu oraz Tajlandii w ramach funduszu PDMD. Zgromadzone środki pozwolą na wybudowanie studni głębinowych, leczenie dzieci z ciężkim niedożywieniem, funkcjonowanie szpitali, świetlic, szkół, przedszkoli dla sierot i dzieci z ubogich rodzin. Akcję wspierało liczne grono miłośników akcji charytatywnych i rodziców.

Kolędnicy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy z otwartym sercem przyjęli ich w swoje progi, by dzielić się radością i wspomagać dzieła misyjne.
Za przyjęcie i ofiarę pięknie dziękujemy!
/M. Klich/