KOLĘDA MISYJNA WE WRZĘPI

  28 grudnia 2017r. spod kaplicy Przemienienia Pańskiego we Wrzępi wyruszyły grupy kolędników.

Na szczęście dopisała im piękna, prawie słoneczna pogoda. Krople deszczu pojawiły się dopiero, gdy na miejsce zbiórki dotarła ostatnia grupa. Jak co roku mali misjonarze odwiedzili domy we Wrzępi, Cząsławicach i Bieńkowicach. Szczególne emocje wzbudziła podróż wozem strażackim, którym udali się na miejsce kolędowania.  W tym roku zebrane ofiary wesprą pracę misjonarzy z Syrii i Libanu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga, Czadu, Kamerunu, Boliwii i Brazylii. W darze za trud kolędowania zostaną wybudowane studnie głębinowe, świetlice dla ubogich dzieci, szpitale i kaplice. Wiele zebranych środków zostanie przeznaczonych na dożywianie głodujących dzieci.

Wśród 28 kolędników najliczniejszą grupę stanowili uczniowie naszej szkoły. Byli również nasi absolwenci- uczniowie gimnazjum.

Grupę najmłodszych stanowiły: Marcelina i Oliwia Zając z oddziału przedszkolnego oraz Paulinka Bawół i Nikodem Maj z klasy pierwszej.

Grupy kolędników przygotowała M. Klich we współpracy z Akcją Katolicką Parafii Cerekiew oraz Strażą Pożarną we Wrzępi. W tę szczególną akcję charytatywną włączyło się wielu rodziców, którzy przygotowali piękne stroje. Wśród nich byli Latynosi, Murzyni, aniołowie, Maryje i wielu Józefów. Po parogodzinnej wędrówce przyszedł czas na podsumowanie akcji i misyjny poczęstunek. 

Ważne jest to, że tworzące się grupy wspierają praktykę wychodzenia z własnej wygody i pomagania tym, którzy zdecydowanie mają trudniejsze warunki życia. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wspierają pasję czynienia bezinteresownego dobra i pomagania drugiemu człowiekowi. 
 
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy kolędują, przyjmują kolędników i wspierają misje!
/M. Klich/
 
Skip to content