WYCIECZKA KLAS STARSZYCH DO WARSZAWY

W dniach 19-20 grudnia 2017 r. uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej w ramach projektu  unijnego „Kompetencje przyszłości – rozwój i doposażenie szkół Gminy Szczurowa”.

Pierwszy dzień rozpoczął się od seansu Polaris w planetarium Niebo Kopernika.

Po niezapomnianym seansie, przyszedł czas na główny punkt wycieczki, czyli zwiedzanie poszczególnych wystaw znajdujących się w Centrum Nauki Kopernik.  Około 400 eksponatów, Teatr Wysokich Napięć i mini pokazy naukowe sprawiły, że uczestnikom wyprawy do stolicy nie chciało się opuszczać centrum.

Niewątpliwą atrakcją dla fanów piłki nożnej okazał się Stadion Narodowy. Uczniowie obejrzeli go z punktu widokowego, gdzie poczuli się jak prawdziwi kibice.

Dzięki krótkiemu, grudniowemu dniu,  warszawski Park Łazienkowski uczniowie zwiedzali podziwiając nocne iluminacje tamtejszych zabytków.

W drugim dniu uczniowie poznawali historię najważniejszych zabytków i miejsc znajdujących się w śródmieściu stolicy m.in. Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Zamkowy, Pomnik Małego Powstańca, Pałac Prezydencki.

Wycieczkę zakończyli na tarasie widokowym, który znajduje się na  XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Tu obejrzeli  Warszawę z lotu ptaka.

/M. Pudło/