KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 13 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji pani Marii Tarlaga, mieszkanki Strzelec Wielkich, która w swoich utworach krzewi piękno lokalnej ziemi. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 18 uczniów z klas 4-8. Wiersze recytowali: Maria Przybyło, Oliwia Zając, Marcelina Zając, Grzegorz Cebula, Wiktor Jaroszek, Wiktoria Jakubowska, Eliza Swornowska, Kamila Samolej, Wiktoria Młynarczyk, Nikodem Maj, Karolina Sznicer, Amelia Wilk, Emilia Kordecka, Julia Kras, Kalina Zabiegała, Natalia Przybyło, Wiktor Łaptas, Kacper Czaja.

Jury w składzie:

Maria Tarlaga- przewodnicząca,

Dorota Jaszczowska- dyrektor szkoły,

Elżbieta Stec – nauczycielka języka polskiego,

Julia Młynarczyk i Aleksandra Nowak wyłoniło zwycięzców.

I miejsce- Maria Przybyło

II miejsce- Amelia Wilk

III miejsce- Wiktoria Młynarczyk

I miejsce – Wiktor Łaptas

II miejsce- Kacper Czaja

III miejsce- Natalia Przybyło.

Laureaci 1. i 2. miejsca będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych Konkursu Recytatorskiego PERŁY REGIONU organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Brzesku.

Na zakończenie spotkania ósmoklasistki Karolina Stachowicz i Julia Młynarczyk przeprowadziły wywiad z Panią Marią. Uczniowie dopytywali poetkę o warsztat twórczy, czerpanie inspiracji, autorytety, wolny czas, a nawet… posiadane zwierzęta.