KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY WE WRZĘPI

 „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Nasze przedszkole już po raz kolejny przystąpiło do XI edycji Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W tym celu grupa uczestniczyła w zajęciach obejmujących ranki i zajęcia główne, podczas których zrealizowane były obowiązkowe scenariusze programu.Tematyka kompleksowa  w/w zajęć dotyczyła m.in. następujących zagadnień: „Dbam o aktywność fizyczną”; „Dbam o siebie, jem warzywa i owoce”; Dbam o powietrze”; „Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego”; „Dbam o naturę, oszczędzając wodę i energię”.

Każdorazowo za udział w zajęciach dzieci otrzymywały opieczętowaną specjalnymi Kubusiowymi pieczątkami Kartę Sprawności „Kubusiowego Przyjaciela Natury”, zawierającą zadania i zabawy, które mogły samodzielnie uzupełnić w przedszkolu lub w domu.

Dzięki programowi  dzieci dowiedziały się jak dbać o przyrodę, a także na czym polega aktywny wypoczynek i dlaczego warto jeść warzywa i owoce.

Po zrealizowaniu wszystkich zajęć dzieci otrzymały CERTYFIKAT „KUBUSIOWYCH  PRZYJACIÓŁ NATURY”.
/A. Zabiegała/
 
Skip to content