OBCHODY SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 Centralna uroczystość w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Strzelcach Wielkich 

Punktem kulminacyjnym obchodów była środowiskowa uroczystość zorganizowana w dniu 11 listopada 2018r. w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich.
 
 
Na uroczystą sumę w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. S.Tabiś, przybyli uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także licznie zgromadzeni parafianie. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po Mszy św. uczniowie PSP im. T. Kościuszki zaprezentowali podniosły program artystyczny, na który składały się bogate w treść, przepojone miłością do Ojczyzny teksty literackie, a także wywołujące odpowiedni nastój pieśni patriotyczne.
 
 
 
Występ został poprzedzony wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego. 
 
 
 
 
 
Kolejnym punktem uroczystości było złożenie wiązanek pod obeliskami upamiętniającymi ofiary zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej i przez delegację składające się z przedstawicieli uczniów, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców.
 
 
 
 
 
Powagi i doniosłości nadały bogato przygotowane gadżety w barwach narodowych. Nie mogło zabraknąć kotylionów i wstążeczek dla uczestników uroczystości, powiewających flag i chorągiewek oraz patriotycznych ciasteczek przygotowanych przez rodziców.
 
 
 
 
 
Najbardziej widowiskowe okazało się wypuszczenie przez dzieci stu biało-czerwonych balonów, które w cudownie unosiły się nad świątynią w blasku pięknej, listopadowej pogody.
 
Mamy nadzieję, że tak doniosła i bogata w treść uroczystość na długo pozostanie w pamięci uczniów, a także wszystkich uczestników. 
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej niezwykłej uroczystości. 
 
Dziękujemy firmie MKSolak za udostępnienie zdjęć z uroczystości, które prezentujemy w galerii.
 
Skip to content