PASOWANIE NA UCZNIA WE WRZĘPI

25 października 2010r. to dla pierwszoklasistów Szkoły Filialnej we Wrzępi bardzo ważny i ekscytujący dzień. Właśnie w tym dniu w poczet prawowitych uczniów zostali włączeni:
Zuzanna Cupał, Jakub Korcyl, Karolina Oleksy, Damian Piwowarczyk, Monika Rzeźnik, Klaudiusz Strózik,
Patrycja Strózik, Wiktoria Wieczorek.
Ceremonii pasowania dokonała Pani Dyrektor Szkoły- Dorota Jaszczowska.
Zanim jednak to nastąpiło pierwszoklasiści musieli zdać swój pierwszy egzamin i udowodnić, że zasługują na miano ucznia PSP im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich – Filii we Wrzępi. Mali artyści wcielili się w rolę smerfów. Przekonywali publiczność o swojej dużej wiedzy, umiejętnościach śpiewu i tańca, miłości do Ojczyzny.
Zapewniali o swoim zaangażowaniu i solidności w nauce. Smerf – Zgrywus udowodnił również, że podczas ich pobytu w szkole nie zabraknie humoru i dowcipu.
Po wykonaniu wszystkich zadań, zdjęciu złego uroku przez Dobrą Wróżkę pierwszoklasiści mogli przystąpić do uroczystego ślubowania.
Pani Dyrektor każdego osobiście pasowała na ucznia wielkim ołówkiem, złożyła gratulacje oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy.
Nie zabrakło upominków oraz pysznego poczęstunku. Małym bohaterom podczas uroczystości towarzyszyli rodzice, nauczyciele oraz koledzy i koleżanki. Nad całością uroczystości czuwała wychowawczyni Danuta Laska.
Skip to content