ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

W tym roku nasza biblioteka również aktywnie włączyła się w obchody Święta Bibliotek Szkolnych.
Tematem przewodnim święta było :
“Różnorodność, energia, wyzwania – to biblioteka”.
Przed świętem ogłaszano konkursy klasowe, organizowano akcje głośnego czytania dzieciom.
Uczniowie klasy pierwszej prezentowali prace plastyczne na temat „Moja ulubiona postać bajkowa”, klasa II i III wykonały zakładki do książek, klasy IV – VI złożyły prace dotyczące reklamy biblioteki w formie wierszy, plakatów, haseł.
W dniu Święta Biblioteki otwarto „Minilistę Przebojów Literatury Młodzieżowej”, która będzie prowadzona systematycznie przez cały rok.
Rozstrzygnięto konkursy i wręczono nagrody, a każdy kto odwiedził w tym dniu bibliotekę otrzymał słodką niespodziankę.
Obchody Święta Biblioteki Szkolnej sprzyjają budowaniu wizerunku biblioteki jako miejsca przyjaznego, ważnego i wspierającego uczniów w kształceniu.