PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

Dzień 22 października 2009 roku to ważna data w życiu szkoły. Tego dnia 14 uczniów klasy pierwszej zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem wychowawczyni pani Doroty Walas od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Uroczystość ślubowania odbyła się w klasie pierwszej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też gości, był Wójt Gminy Szczurowa, rodzice pierwszaków, nauczyciele oraz starsi koledzy. Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swój program artystyczny.

Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie.

Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

“Ślubuję uroczyście!
Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły.
Będę szanował swoich nauczycieli,
przełożonych i rodziców.
Będę uczył się tego co piękne.
Będę kochał swoją Ojczyznę.”

Następnie uczniowie zostali pasowani przez Panią Dyrektor Dorotą Jaszczowską na ucznia przy pomocy symbolicznego ołówka.

Otrzymali także kolorowe dyplomy.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szklonym świadectwie.

Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców.