PASOWANIE W SZKOLE FILIALNEJ

W dniu 19 października 2011r. w poczet uczniów PSP im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich wstąpiły uczennice Szkoły Filialnej we Wrzępi: Julia Boryś, Kinga Cierniak, Gabriela Cupał, Paulina Dziadura, Dominika Kulińska, Karolina Oleksy, Oliwia Waśko, Klaudia Zając.

W obecności zaproszonych gości: pani dyrektor Doroty Jaszczowskiej, pana sołtysa i radnego Andrzeja Fiołka, nauczycieli, rodziców oraz kolegów i koleżanek udowodnili, że nadają się na uczniów naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęli tańcem poloneza.

Następnie Wielki Mag i jego pomocnicy dokonali przeobrażenia Budrysów (Budrys to stworzenie kudłate, sękate i niesforne bez ogłady i nie naznaczone piętnem kredy szkolnej).

Kiedy wyglądem zewnętrznym upodobnili się do uczniów, musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Egzamin wypadł celująco. Dużo wiedzą, pięknie śpiewają, jednak na uwagę zasługuje ich talent plastyczny. Wspólnymi siłami narysowały swoją wychowawczynię, a pozostałe panie już złożyły zamówienia na portrety.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, złożeniu ślubowania, pani dyrektor dokonała pasowania, wręczyła pamiątkowe dyplomy, pogratulowała nowym uczennicom oraz ich rodzicom.

Nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, upominki dla pierwszoklasistów, a także kwiaty dla nauczycieli i zaproszonych gości. Rodzice przygotowali dla wszystkich wspaniały poczęstunek. Niewątpliwie dla pierwszoklasistów to jeden z ważniejszych i niezapomnianych dni w ich życiu.

Skip to content