ŚWIĘTO NIEPOLEGŁOŚCI

11 listopada to kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Aby uczynić ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny, 10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 93 rocznicy tego wydarzenia. Wzięli w niej udział nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Ta podniosła uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy V i VI pod kierunkiem Pani Krystyny Zydroń.
Na akademię złożyły się deklamowane przez uczniów wiersze, scenki ukazujące trudną drogę do odzyskania przez Polskę wolności oraz pieśni patriotyczne śpiewane przez wszystkich uczniów szkoły przy akompaniamencie pana Michała Pastucha.
Po akademii uczniowie odpowiadając na apel Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wykonali biało-czerwone kotyliony, a następnie udali się do Miejsc Pamięci Narodowe,j aby oddać hołd poległym w walkach za wolność naszej Ojczyzny.
Dzięki tak wspaniałej lekcji historii można mieć nadzieję, że w przyszłości zobaczymy więcej młodych uczestników obchodów, którzy świętować będą z potrzeby serca.
Skip to content