PIKNIK RODZINNY

Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego, 21 czerwca w PSP w Strzelcach Wielkich odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców, Nauczycieli i Pracowników Obsługi. Tego niedzielnego popołudnia dzieci z rodzicami uczestniczyły w wielu przygotowanych na ten dzień atrakcjach. Imprezę otworzyła Pani Dyrektor Dorota Jaszczowska, dziękując wszystkim za przybycie i pomoc w organizacji spotkania.

Szczególne podziękowania skierowała do Rady Rodziców za zaangażowanie w organizację imprezy oraz do Stowarzyszenia Ziemi Strzeleckiej „Złoty Kłos” za przygotowanie poczęstunku i udział w pikniku.

Nie mogła zabraknąć także podziękowań dla sponsorów, którymi byli: Pan Zdzisław Nawrot Prezes Spółdzielni Przemysłowo Handlowej w Szczurowej, Pan Antoni Wojnicki właściciel Zakładu Masarskiego w Szczurowej, Pan Zbigniew Chabura właściciel Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Szczurowej oraz Urząd Gminy Szczurowa.


Wspólną zabawę rozpoczął pokaz strażacki i zabawy sprawnościowe przygotowane przez grupę strażaków z Drwini, których zaprosił ksiądz Proboszcz – Stanisław Tabiś.

W trakcie pikniku odbyły się także budzące wiele emocji mecze piłki nożnej rodzice kontra dzieci.
Dla wszystkich chętnych Pani Barbara Gibała-Latocha przygotowała zabawy integracyjne i muzyczno-ruchowe oraz zawody sportowe.
Poza tym na pikniku pojawił się „Cudaczek”, który rozdawał dzieciom cukierki.
Najmłodsi uczestnicy zabawy chętnie korzystali także z kolejnej atrakcji, jaką było malowanie twarzy.
W czasie pikniku Iza Opioła z klasy V zachwyciła wszystkich swoją grą na klarnecie, zaś uczestniczki konkursu na najpiękniejszy wianek i strój Pani Lato z wdziękiem prezentowały się na scenie.
Oprócz wspaniałych atrakcji ruchowych podczas pikniku można było również spróbować pysznych wypieków i specjałów kuchni regionalnej przygotowanych przez Panie ze Stowarzyszenia Ziemi Strzeleckiej „Złoty Kłos”. Także Rodzice zadbali o poczęstunek dla dzieci- pyszne kiełbaski, lody i inne smakołyki.

Impreza zakończyła się wspólnym śpiewem piosenek ludowych przy „sobótkowym” ognisku przy akompaniamencie Pana Stanisława Gurgula.
Radość na twarzach i dzieci i dorosłych świadczyła o tym, że impreza była udana.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie PSP im . T. Kościuszki serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację pikniku.
Skip to content