PROJEKT EDUKACYJNY KLAS STARSZYCH

Projekt edukacyjny „Tradycje i zwyczaje wielkanocne”.

Wielkanoc to święta, z którymi związane są różnorodne tradycje i zwyczaje. Chcąc przybliżyć symbolikę tych świątecznych dni, nauczyciele klas starszych opracowali projekt edukacyjny „Tradycje i zwyczaje wielkanocne”. Projekt realizowali uczniowie z klas IV – VI, a jego rezultaty zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej w Wielką Środę podczas wspólnego śniadania wielkanocnego, na którym nie zabrakło żurku z wędzonką i jajkiem oraz wielkanocnego ciasta.
W ramach projektu uczniowie zgromadzili informacje na temat zwyczajów i tradycji wielkanocnych w Polsce oraz symboliki potraw wielkanocnych.
Uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem Pani Małgorzaty Książek i przy współpracy z rodzicami wykonali piękne ozdoby wielkanocnego stołu. Podczas zajęć komputerowych z Panią Lucyną Łaptas mogli zaprezentować swoje umiejętności graficzne tworząc kartkę świąteczną w programie Paint.
Uczniowie klasy piątej pod kierunkiem Pani Magdaleny Pudło, z zebranych przez siebie informacji, stworzyli dwie prezentacje multimedialne w programie PowerPoint. Chłopcy opracowali prezentację na temat zwyczajów i tradycji wielkanocnych, natomiast dziewczęta symboliki potraw. Dodatkowo stworzyli koszyk wielkanocny, przynosząc produkty, które powinny zostać poświęcone w Wielką Sobotę. Wyniki swojej pracy zaprezentowali podczas podsumowania projektu.
Uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem Pani Krystyny Zydroń i Pana Miachała Pastucha wykonali tradycyjne palmy wielkanocne.
Różne sposoby ozdabiania jaj wielkanocnych oraz talent plastyczny uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować również podczas dwóch konkursów plastyczno – technicznych „Jajko wielkanocne w 3d” oraz „Świąteczna kartka wielkanocna” przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.
Serdecznie dziękujemy Księdzu Proboszczowi Stanisławowi Tabisiowi, Pani Lucynie Rudnik oraz Rodzicom za przygotowanie „świątecznego śniadania” dla całej społeczności szkolnej oraz wszystkim Rodzicom, którzy przyczynili się do realizacji wielkanocnego projektu.