II OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY „KSIĄŻKA – PRZYJACIEL PRAWDZIWY”

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie czytelniczym organizowanym pod patronatem Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Organizatorami Konkursu są: Kopalnia Soli Wieliczka oraz Wydawnictwo PMDC (PM Development Center Sp. z o. o.)
Książką konkursową jest II tom serii SOLILANDIA pt. “Wyprawa do Kryształowej Groty”, autorstwa Beaty Kołodziej.

Uczniowie w ciągu kilku tygodni wysłuchali 12 rozdziałów. Po zapoznaniu się z treścią książki napisali test, przygotowali scenki dramowe, transparenty, wykonywali prace plastyczne. Po eliminacjach klasowych nastąpiły eliminacje szkolne. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością treści książki konkursowej.
Scenka zwycięskiej trzyosobowej grupy została sfilmowana i będzie przesłana do II etapu konkursu, w którym główną nagrodą jest wycieczka do Wieliczki dla całej klasy. Życzymy powodzenia!
Wyniki etapu szkolnego:
I miejsce – kl. II: Natalia Bawół, Adrian Berner, Eryk Kozak
II miejsce – kl. II: Weronika Augustynek, klasa III – Remigiusz Zabiegała, Klaudia Zając, Magdalena Kudła, Gabriela Cupał, Marcelina Kosała, Karolina Oleksy
III miejsce – kl. I