ROK SZKOLNY 2003/2004 IX-XII

Rozpoczęcie roku szkolnego 2003/2004

Rozpoczęcie roku szkolnego.

1 września 2003 roku uczniowie po wakacyjnym wypoczynku zebrali się w komplecie na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2003/2004. Część artystyczną przygotowała klasa III z wychowawczynią mgr D. Walas.
Ogółem w klasach I-VI naukę rozpoczęło 105 uczniów.
W szkole filialnej we Wrzępi w bieżącym roku szkolnym uczyć się będzie 23 uczniów.

Sprzątanie Świata

Akcja Sprzatanie Świata

Jak co roku we wrześniu , już po raz 10 przystąpiliśmy do akcji Sprzątanie Świata.Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami wyruszyli do wyznaczonych miejsc przez organizatora akcji w naszej szkole mgr M. Mizińskiego, nauczyciela przyrody. Ogółem uczniowie zebrali 19 worków śmieci.

Ślubowanie klasy pierwszej

Pierwszaki składają przyrzecznie.

7 października uczniowie klasy pierwszej wobec społeczności szkoły, swoich rodziców, nauczycieli oraz zaproszonego na uroczystość Wójta Gminy Szczurowa mgr M. Zalewskiego, zdali swój pierwszy egzamin.
W trakcie programu przygotowanego pod kierunkiem wychowawczyni mgr L. Łaptas oraz mgr M. Pastucha zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach. Po złożeniu ślubowania zostali przyjęci w szeregi uczniów.

Wycieczka do Krakowa

10 października grupa 52 osób wyjechała do teatru Groteska w Krakowie. Dzieci oglądały spektakl lalkowy pt. Słońce w Dolinie Muminków. Przed spektaklem wzięły udział w lekcji teatralnej.

Dzień Edukacji Narodowej

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

14 października w Dniu Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia przygotowana pod kierunkiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego mgr L. Łaptas oraz mgr B. Mizińskiej i mgr M. Pastucha. Uczniowie słowami wierszy, piosenek i inscenizacji wyrazili wdzięczność nauczycielom za opiekę, pomoc w zdobywaniu umiejętności i wiedzy o świecie oraz okazywaną im życzliwość.

25-lecie Pontyfikatu Jana Pawła II

Akademia z okazji 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II

W dniu 16 października uczniowie klasy VI pod kierunkiem mgr B. Rydzy i mgr M. Pastucha przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym zaprezentowali biografię papieża Polaka wzbogaconą wierszami, piosenkami religijnymi oraz fragmentami papieskich przemówień pielgrzymkowych.

Gminny Konkurs Ekologiczny

6 listopada w Szkole Filialnej we Wrzępi odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny. Konkurs przygotowały nauczycielki tutejszej szkoły: mgr Danuta Laska, mgr Małgorzata Klich oraz Małgorzata Książek.
Do rywalizacji przystąpili najmłodsi przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Szczurowa.
Najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej w Woli Przemykowskiej (Joanna Bieniek i Natalia Kostrzewa). Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Szczurowej (reprezentowanej przez Martę Rębacz i Martę Habura) oraz Szkole Podstawowej w Zaborowiu, której uczestnikami były: Teresa Woźniczka i Maria Szydłowska. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Filialna we Wrzępi (Justyna Samolej i Jadwiga Młynarczyk).
Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody książkowe. W trakcie konkursu można było obejrzeć ciekawą wystawkę prac plastycznych zorganizowaną przez panią Helenę Filipską, byłą dyrektor szkoły we Wrzępi.

konkurs ekologiczny

Święto Niepodległości

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Jak co roku z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyła się uroczysta akademia. O tym ważnym dla Polaków wydarzeniu przypomnieli uczniowie klasy VI pod kierunkiem Dyrektor Szkoły mgr D. Jaszczowskiej w montażu słowno-muzycznym.

Spotkanie opłatkowe

Wigilia w szkole 18 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe. Zebrani goście; emerytowani nauczyciele, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz uczniowie obejrzeli Jasełka w wykonaniu klasy II. Uczniowie z klas starszych przedstawili ciekawe informacje dotyczące tradycji i zwyczajów lokalnych związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, śpiewali kolędy i pastorałki.
Na zakończenie widowiska dzieci skierowały do przybyłych gości życzenia świąteczne i noworoczne zachęcając tym samym do wspólnego łamania się opłatkiem. Uroczystość przygotowały nauczycielki mgr B. Rydzy, mgr B. Mizińska oraz mgr M. Pastuch.

Skip to content