ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

     Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich. Tego roku, ze względu na panującą w kraju epidemię musiała przybrać ona nieco inny wygląd. W uroczystości Ślubowania Klasy Pierwszej, która miała miejsce 14 października 2020r. wzięli udział: Pani Dyrektor Dorota Jaszczowska, zastępca Wójta Gminy Szczurowa Pani Halina Święch, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Dorota Maj, reprezentacja Rodziców, Grona Pedagogicznego i kilkoro uczniów. Tym razem na widowni zabrakło klas starszych, a wszyscy zaproszeni goście zachowali zasady reżimu sanitarnego.

    Pierwszoklasiści od dłuższego czasu, z niecierpliwością oczekiwali na tak ważne wydarzenie. Egzamin dla przyszłych uczniów przeprowadził król Ołówkos   w towarzystwie królowej i gwardzistów. Dzieci pokazały, że doskonale poznały zasady zachowania panujące w szkole potrafią: śpiewać, tańczyć i recytować wiersze.  Posiadają wiedzę patriotyczną i znają przepisy ruchu drogowego. Największą uwagę przyciągnął polonez w przygotowanych specjalnie na tą okazję strojach. Znakomicie wykonane zadania z różnych dziedzin oraz z pięknym uśmiechem wypity napój mądrości i odwagi pozytywnie oceniła komisja i zgromadzona publiczność.  Pani Dyrektor w imieniu wszystkich zebranych potwierdziła, że Pierwszaki zasługują na miano prawdziwych uczniów.  

       Po części artystycznej nastąpił najbardziej doniosły moment uroczystości jakim było odśpiewanie hymnu państwowego  i złożenie przez Pierwszoklasistów uroczystej przysięgi na Sztandar Szkoły, w której zapewniły, że będą dobrymi i uczciwymi uczniami, będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, będą szanować nauczycieli, rodziców i kolegów oraz kochać swoją Ojczyznę. Drewnianym ołówkiem, aktu pasowania dokonała Dyrektor Szkoły – Pani Dorota Jaszczowska oraz wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.                                                                                                                                                                                                                                                             

     W poczet uczniów przyjęci zostali: Kacper Cierniak, Martyna Cierniak, Emilia Gonciarczyk, Kacper Kłyś, Szymon Kras, Bartomiej Kudła, Adrianna Lupa, Karolina Mrula, Mikołaj Nowak, Igor Oleksy, Patryk Stachowicz, Bartłomiej Śliwiński, Kamil Tworzydło i Szymon Wróbel.
     Gratulacje i życzenia uczniom oraz ich rodzicom złożyli: Pani Dyrektor, Pani Halina Święch. Miłym akcentem uroczystości było podziękowanie Pani Małgorzaty Stachowicz, jakie w imieniu Rodziców uczniów klasy I złożyła Nauczycielom i Zaproszonym Gościom. Na zakończenie tej ważnej uroczystości Rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek, przepiękny tort, który wykonała jedna z mam Pani Renata Kłyś. Dodatkowo uczniowie klasy I otrzymali rogi obfitości i słodkie niespodzianki.                                                                                                                         

Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego, w imieniu wszystkich uczniów, złożyli nauczycielom życzenia oraz zaśpiewali piosenki z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczennica Karolina Stachowicz zagrała dla nauczycieli  "Sto lat" na saksofonie.                                                                                                                                                                                                                                                                     

Uroczystość Ślubowania klasy I przy współpracy Rodziców, przygotowała wychowawczyni Danuta Laska. O oprawę muzyczną zadbał Pan Michał Pastuch,  a dekoracje wykonała Pani Małgorzata Książek i Rodzice.

           Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji Ślubowania Klasy I.

/D.Laska/

 

Skip to content