ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

22 października w naszej szkole odbyło się Ślubowanie Pierwszoklasistów.
Oprócz uczniów klasy pierwszej i ich rodziców w uroczystości tej udział wzięli:
Pani Dyrektor Dorota Jaszczowska, nauczyciele
oraz koleżanki i koledzy z klas starszych.

Po gorącym powitaniu przez starszych uczniów, najmłodsi bohaterowie zaprezentowali swoje umiejętności.

Swój występ rozpoczęli uroczystym polonezem.

Pięknie wykonywali poznane piosenki i recytowali wiersze. Dokładnie wykonywali kolejne zadania zlecane przez przybyłą na tę uroczystość wróżkę oraz jej pomocników.

Wykazali się różnymi umiejętnościami: udowodnili, że znają zasady postępowania w klasie, szkole i na drodze. Pokazali, że kochają swoją Ojczyznę, potrafią rozwiązać zagadki na różne tematy. Udowodnili, że przez ten krótki okres pobytu w szkole wiele się nauczyli.

Przy akompaniamencie pana Michała Pastucha zatańczyli krakowiaka.
Po występie uczniów klasy pierwszej głos zabrała Pani Dyrektor, która wyraziła podziw dla małych artystów i zezwoliła, na złożenie uroczystego ślubowania i przyjęcie ich do społeczności uczniowskiej.
Złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Pierwszoklasiści obiecali, że będą się pilnie uczyć, a swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania, wykorzystując wielki ołówek.
W poczet uczniów wstąpili:
Laura Bal, Kacper Cierniak, Karol Cierniak, Wiktor Czaja, Patryk Filipski, Krystian Fiołek, Kacper Kot, Nadia Krzyściak, Wiktor Łaptas, Emilia Mądra, Piotr Piwowarczyk , Natalia Przybyło, Igor Strózik, Karolina Tworzydło, Jakub Wyrzykowski.
Uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy, upominki, życzenia, gratulacje oraz zoastali przyjęci do Szkolnej Kasy Oszczędności.
Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, rodzice zaprosili wszystkich na poczęstunek.
Uroczystość Ślubowania klasy I przygotowała Pani Dorota Walas, o oprawę muzyczną zadbał Pan Michał Pastuch.
/D. Walas/