ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich. W tym roku miało ono miejsce 28 października.

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku  szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek i elementów tańca. Aby przystąpić do ślubowania musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami przed królem i królową z krainy Szkołolandii. Przy wsparciu księcia Bolesława i Gwardzisty „śpiewająco” zaliczyli test wiedzy o kraju, o zasadach zachowania się w szkole i bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W obecności zaproszonych gości: przewodniczącego Rady Gminy Szczurowa Marka Biernata, wójta Gminy Szczurowa Zbigniewa Moskala, p. Doroty Jopek – sołtysa miejscowości Wrzępia,  p. Anny Kudła- sołtysa Rajska, p. Zofii Solak- sołtysa Strzelec Wielkich, dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego złożyli Ślubowanie na sztandar szkoły. Przysięgę odebrała wychowawczyni Małgorzata Klich. Następnie pani dyrektor Dorota Jaszczowska dokonała aktu pasowania przy pomocy symbolicznego ołówka. W grono uczniów zostało przyjętych dziesięcioro dzieci. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mnóstwo drobnych upominków ufundowanych przez zaproszonych gości oraz Radę Rodziców.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci oraz zaproszeni goście udali się do klas na poczęstunek.  

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szklonym świadectwie. Dziękujemy uczniom klasy ósmej i siódmej za uświetnienie części artystycznej, p. Małgorzacie Książek i uczennicom klasy piątej za zaangażowanie w przygotowanie  dekoracji oraz p. Michałowi Pastuch za oprawę muzyczną.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

/M.Klich/

Skip to content