SPOTKANIE WIGILIJNE

Przed nami najbardziej oczekiwany czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. Rodzinna atmosfera, zapach wigilijnych słodkości, i mamy nadzieję, śnieg delikatnie prószący za oknem, kolędy.

Kilka dni przed świętami w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne.
Uczniowie, pod kierunkiem Pań Doroty Walas, Krystyny Zydroń, Ewy Sokołowskiej-Piecuch i Pana Michała Pastucha, przygotowali i ciekawy program artystyczny pokazujący zwyczaje wigilijne oraz problemy współczesnych, zapracowanych ludzi. Scenki traktowały o tym jak łatwo pominąć w życiu to, co najważniejsze. Pokazywały jak, smutne i bezwartościowe są święta ograniczone do komercyjnej oprawy, pozbawione refleksji i choćby chwili zastanowienia nad tym, co i dlaczego świętujemy. Nie zabrakło także pięknych kolęd i pastorałek.
W drugiej części Pani Ewa Sokołowska-Piecuch przybliżyła uczniom tradycje bożonarodzeniowe w Anglii. Przygotowała prezentację multimedialną, konkurs piosenki i quiz.
Po przedstawieniu wszyscy dzielili się opłatkiem.
Całemu spotkaniu towarzyszył świąteczny nastrój pełen wzruszeń składanych życzeń. Jak nakazuje tradycja na naszej szkolnej wigilii nie zabrakło również gości- rodziców, którzy po części artystycznej zaprosili zebranych na poczęstunek. Tradycyjne potrawy wigilijne wszystkim bardzo smakowały, a spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera.
Skip to content