Straż Pożarna w przedszkolu

17 września do naszego przedszkola został zaproszony bardzo wyjątkowy gość, a mianowicie gościliśmy strażaka z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wrzępi. W trakcie spotkania odbyła się krótka pogadanka  o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dzieci dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta i pomagają przy powodzi. Podopieczni  bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i chętnie wypowiadali się na zadawane pytania.

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci zostały także przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Celem przeprowadzonego próbnego alarmu było zaznajomienie uczęszczających do przedszkola dzieci z zasadami ewakuacji w razie zagrożenia. Dzieci miały również możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Podopieczni z wielką radością przymierzali hełm, rękawice aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem.  Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem przy wozie strażackim, którego syreny wywołały zachwyt na buziach naszych przedszkolaków.

Składamy serdeczne podziękowania strażakowi z jednostki  Ochotniczej Straży Pożarnej w Wrzępi, który umożliwił  naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka z bliska oraz za zaprezentowanie sprzętu i wozu strażackiego.

/A.Zabiegała/