ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

Dnia 10 grudnia 2013 r. do naszej szkoły przybyli państwo Helena i Marian Filipscy. Organizatorami spotkania byli uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią panią mgr Dorotą Walas w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Spotkanie z książką”.
Celem spotkania było zachęcenie uczniów do czytania różnych książek oraz wprowadzenie uczniów w świąteczny nastrój. Wstępem do spotkania była pogadanka pana M. Filipskiego na temat pracy w szkole. Opowiedział dzieciom na czym polega praca dyrektora.
Kolejną częścią spotkania było czytanie przez gości fragmentów książki A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali czytanej książki i mogli poznać zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia w Szwecji.
Następnie uczniowie, pod kierunkiem państwa Filipskich, wykonali piękne choinki metodą origami.
Serdecznie dziękujemy pani Helenie Filipskiej i panu Marianowi Filipskiemu za przybycie. Chętnie dzielą się oni swoją wiedzą i doświadczeniem, służą pomocą w realizacji różnych projektów i zadań.