WIGILIA SZKOLNA W STRZELCACH WIELKICH

W świątecznej atmosferze, w czwartek 19 grudnia w Domu Ludowym w Strzelcach Wielkich odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne połączone z podsumowaniem Projektu „Magia Świąt Bożego Narodzenia” realizowanego przez klasy I-III pod opieką wychowawców.

W uroczystości wzięli udział: zaproszeni goście na czele z Wójtem Gminy Szczurowa Panem Marianem Zalewskim, rodzice, grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska.
Podczas spotkania odbyła się prezentacja zadań wykonanych przez dzieci w ramach Projektu. Uczniowie zrealizowali wiele zadań między innymi: zgromadzili informacje na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych, symboliki potraw wigilijnych oraz zebrali wiele pięknych życzeń świątecznych.
W ramach Projektu odbyły się także różnorodne warsztaty plastyczne.
Klasy I i III pod kierunkiem zaproszonych Pań Barbary Mizińskiej i Joanny Laska wykonały piękne kartki świąteczne.
Klasa II zrobiła ciekawe choinki techniką orgiami pod kierunkiem Państwa Heleny i Mariana Filipskich.
Klasy I i III przygotowały liczne ozdoby, którymi udekorowano choinkę. Pomysłowością w realizacji tego zadania wykazały się Panie ze Stowarzyszenia Złoty Kłos, które wzięły udział wraz z dziećmi w warsztatach plastycznych.

Zwieńczeniem spotkania było przedstawienie przygotowane przez uczniów klas I i III pod kierunkiem Pani Lucyny Łaptas i Danuty Laska, wzbogacone pięknymi kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez wszystkich uczniów przy akompaniamencie pana Michała Pastucha. Młodzi artyści zachwycili swoimi umiejętnościami aktorskimi, pięknymi strojami i świąteczną scenografią.
Po części artystycznej rozpoczęły się życzenia, które zapoczątkowała Pani Dyrektor Dorota Jaszczowska. Życzyła wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych świąt, pomyślności i spełnienia marzeń.
W atmosferze pełnej życzliwej radości nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości – łamanie się opłatkiem i składanie życzeń oraz uroczysty, przepyszny obiad wigilijny przygotowany przez Rodziców.
W takim dniu nie mogło zabraknąć również wspólnego kolędowania.
Następna tak piękna Wigilia już za rok!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji poszczególnych zadań podczas realizacji Projektu „Magia Świąt Bożego Narodzenia”, a także służyli pomocą w zorganizowaniu środków i materiałów potrzebnych do ich wykonania.

W organizację szkolnej Wigilii włączyli się Rodzice, Pan Leśniczy Adam Kwaśniak, Panie Danuta Laska, Lucyna Łaptas, Małgorzata Książek oraz Panowie Michał Pastuch i Adam Rachfał.