ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

15 października oddział przedszkolny w Wrzępi obchodził  Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem obchodów tego Dnia jest uświadomienie dzieciom, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.

W tym dniu dzieci słuchały utworu T.Fiutowskiej „Ręka rękę myje” i rozmawiały z nauczycielem na temat zarazków i bakterii. Dowiedziały się m.in. jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Omówiony został także schemat mycia rąk, który później wszystkie przedszkolaki zastosowały w praktyce. Dzieci wykonały eksperyment pt. „Jak działa mydło?”, po którym doszły do wniosku, że brud boi się mydła, stworzyły również pracę plastyczną „Bakterie, których nie widać” oraz tańczyły do piosenki „Mycie rąk to fajna sprawa”.

Światowy Dzień Mycia rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.