ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„To się pamięta, zawsze pamięta
Choćby żył człowiek i tysiąc lat.”

[Rozmiar: 27525 bajtów]

[Rozmiar: 76308 bajtów]

8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, z okazji 89 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Celem tej uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów o odrodzeniu państwa polskiego oraz uświadomienie współczesnemu pokoleniu młodych Polaków ciągłości historii i roli wartości moralnych w życiu narodu.

[Rozmiar: 77988 bajtów]

Akademię przygotowała Pani Ewa Badzioch wraz z uczniami klasy piątej i szóstej. Pieśni patriotyczne śpiewane były pod czujnym okiem Pana mgr Michała Pastucha.
Była to świetna lekcja „żywej historii”, która z pewnością wpłynie na kształtowanie postawy patriotycznej naszych wychowanków.

[Rozmiar: 81024 bajtów]

W ten sposób wyrażaliśmy swą wdzięczność i uznanie wszystkim tym, którzy walczyli i ginęli za nasza wolną Polskę.