ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI WE WRZĘPI

11 listopada, to dla nas Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Wtedy też obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Polska bowiem ponownie pojawiła się na mapie Europy.

10 listopada 2016 r. przedszkolaki również upamiętniły to święto występem słowno – muzycznym. Aby przybliżyć wszystkim dzieciom tradycję niepodległościową dzieci deklamowały wiersze o tematyce patriotycznej, m.in. „Co to jest Polska?” Czesława Janczarskiego i wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Zaśpiewały także Hymn Państwowy. Uroczystość wzbogaciły nauką naszego tańca narodowego – Poloneza.
Dla wielu z nich ogromne emocje wzbudziły prace plastyczne: wyklejanie białą i czerwoną bibułą flagi na tle konturu Polski.
Potem przystąpili do pracy grupowej. Z kolorowych pudełek powstały ciekawe domy. Wszyscy są odpowiedzialni za rozbudzenie ducha patriotyzmu u najmłodszych: rodzina, przedszkole, czy szkoła. Młodych ludzi powinien pociągać dobry przykład osób szczerze zatroskanych o Polskę. Patriotyzm trzeba w Narodzie pielęgnować i to jest zadanie dla nas wszystkich.
To był bardzo radosny dzień i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych ,,Małych Polaków”.
/M. Klich/