SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JÓZEFA BARANA

Dnia  1 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje Konkursu  Recytatorskiego Poezji Józefa Barana.

Cele konkursu:
-popularyzowanie poezji, rozbudzanie wrażliwości na jej piękno
-promowanie dziecięcych talentów scenicznych
-kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

Zmagania recytatorskie poprzedził występ uczniów uczęszczających na zajęcia kółka teatralnego.
Przygotowali oni inscenizację pt. „Dialog wierszy”.

Następnie konferansjerzy- Marlena Maj i Eryk Kozak -przybliżyli zgromadzonym sylwetkę Józefa Barana.

Wiersze poety zaprezentowali uczniowie: Arkadiusz Cebula, Emilia Golonka, Karolina Stachowicz, Irma Profus, Sebastian Nowak, Kacper Czaja, Hubert Filipski, Adrian Berner, Magdalena Czesak, Natalia Bawół, Marcelina Kosała, Anna Jedziniak i Klaudia Zając.

Przygotowali oni do recytacji różnorodne utwory poetyckie pochodzącego z Borzęcina twórcy.  Niektóre były poważne i podniosłe, inne refleksyjne, jeszcze inne wywoływały uśmiech na twarzy, a wszystko to za sprawą magii słów.

Jury w składzie: dyrektor szkoły pani Dorota Jaszczowska, pani Ewa Sokołowska-Piecuch,  pani Małgorzata Książek oceniało dobór tekstu, interpretację, ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki konkursu:
1. miejsce- Arkadiusz Cebula
2. miejsce- Anna Jedziniak
3. miejsce- Adrian Berner
4. miejsce- Natalia Bawół

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycieli języka polskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
/E. Stec/