SUKCES ARKADIUSZA I ADRIANA NA POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

 7 grudnia 2017 r. odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Barana zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. 

Wzięło w nim udział 83 uczniów szkół z terenu województwa małopolskiego, w tym nasi laureaci Arkadiusz Cebula i Adrian Berner. Poziom zmagań  był bardzo wysoki. 

Prezentacji utworów poety przysłuchiwała się komisja w składzie: Józef Baran – autor wierszy, prof. dr hab. Marek  Karwala, Kinga Białek – dyrektor Zespołu Szkól w Borzęcinie,  Elżbieta Kowal – wychowawczyni  z czasów szkolnych  poety,  polonistka – Agnieszka Kwaśniak – Wiśniewska. W ocenie recytacji jury brało pod uwagę kulturę słowa, interpretację – zwłaszcza zrozumienie prezentowanych wierszy, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny przekazu.
 
Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i klasa 7,  szkoła ponadgimnazjalna. Najliczniejszymi uczestnikami okazali się recytatorzy z klas 4-6. 

 W pierwszym etapie uczestniczyły wszystkie osoby, które przybyły na konkurs i prezentowały jeden z przygotowanych wierszy. 
 
 
Występ uczniów naszej szkoły można obejrzeć na stronie:
00:41:52 Cebula Arkadiusz
00:43:19 Berner Adrian

Do rundy finałowej w kategorii szkół podstawowych przeszła grupa  11 uczniów. Przedstawiali oni  drugi tekst. 
 
 
Obaj uczniowie – Adrian i Arkadiusz – zakwalifikowali się do drugiej rundy, gdyż zaprezentowali wysoki poziom interpretacyjny utworów. 
 

Ostatecznie Arkadiusz Cebula zdobył wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych.
 
 
Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez nauczycielkę języka polskiego panią Elżbietę Stec.
 
/E. Stec/
 

 12 grudnia podczas apelu pani dyrektor Dorota Jaszczowska pogratulowała Arkadiuszowi i Adrianowi sukcesu oraz wręczyła  nagrody, zaś chłopcy zaprezentowali wiersze, które recytowali na konkursie.
 
Skip to content