TARGI EDUKACYJNE

12.02 2019 r uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w Powiatowych Targach Edukacyjnych – Brzesko 2019. Jako przyszli absolwenci szkół podstawowych mogli odwiedzać stoiska przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkół średnich i placówek edukacyjnych Powiatu Brzeskiego. Celem tego wydarzenia było wyposażenie uczniów w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim. Pomieszczenia Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku zapełniły stoiska szkół, placówek oświatowych oraz instytucji współpracujących z oświatą w naszym powiecie, przy których uczniowie mogli uzyskać informacje dotyczące kierunków kształcenia w roku szkolnym 2019/2020, a także zobaczyć codzienne życie zarówno szkół jak i placówek i ich historię na specjalnie wykonanych na tę okazję tablicach ustawionych przy stanowiskach.

Uczniowie mogli również spotkać się z nauczycielami oraz uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku i zapoznać się z bogatą ofertą szkoły wraz ze zwiedzaniem nowoczesnych pracowni specjalistycznych na poszczególnych kierunkach kształcenia.

INFORMATOR

/K. Zydroń/