UDZIAŁ W AKCJI “ŚNIADANIE DAJE MOC”

Już od kilku lat nasza szkoła bierze udział w do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. 8 listopada wszyscy uczniowie zorganizowali w klasach wspólne śniadanie.

Dzieci z robiły pyszne, kolorowe kanapki oraz sałatki owocowe i warzywne. Na stołach znalazły się także owoce, płatki i jogurty. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności.

Dzieci przypomniały sobie jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.