URODZINY KUBUSIA PUCHATKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Najsłynniejszy miś świata, czyli Kubuś Puchatek, bo o nim mowa, ma 18 stycznia swoje święto. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia tego dnia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Nasze przedszkole oczywiście o tym nie zapomniało i wspólnie świętowaliśmy urodziny  Puchatka.

W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi misiami. W oparciu o prezentację multimedialną i opowiadanie przedszkolaki poznały historię Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Zabawę urodzinową rozpoczęliśmy od zagadek dotyczących przyjaciół Kubusia. Zagadki były trudne, ale dzieci nie miały żadnych problemów z ich rozwiązaniem.

Po wysiłku umysłowym przyszedł czas na zabawy ruchowe. Próbowaliśmy więc naśladować ruchy: Kubusia Puchatka, Prosiaczka, Tygryska, Maleństwa, Hefalumpa i Kłapouchego.

Nie zabrakło również tańców z przyniesionymi misiami przy piosence „Już pora wstać”. Zawody z balonami, układanie puzzli oraz zabawa „Nie przestrasz Prosiaczka” dodatkowo umiliły czas przedszkolakom. Oj, wspaniały był to dzień…bo przecież każdy uwielbia urodziny…

/A. Zabiegała/