WIOSENNY RAJD GÓRSKI

Wiosenny rajd 24-25.04.2014r.
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wiosennym rajdzie, tym razem do Zawoi. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych i krajoznawczych pasma ,,Królowej Beskidów’’ i jej okolic oraz propagowanie aktywności ruchowej wśród młodzieży szkolnej.
Pierwszego dnia uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami innych szkół gminy Szczurowa zdobywali najwyższy szczyt pasma Beskidu Żywieckiego – Diablak, nazywanego również Babią Górą, leżącym na wysokości 1725m.n.p.m. oraz Małą Babia Górę inaczej zwaną Cylem, leżącą na wysokości 1517m.n.p.m. Po męczącym dniu odpoczywali w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym ,,KACHNA” w Zawoi gdzie zjedli smaczną kolację i wspaniale bawili się na dyskotece oraz wzięli udział w konkursie wiedzy przyrodniczej, za co otrzymali ciekawe nagrody.
Drugiego dnia po obfitym śniadaniu wyruszyli na Mosorny Groń leżący na wysokości 1047m.n.p.m. gdzie podziwiali wspaniałe widoki oraz największy w Beskidach wodospad na Mosornym Potoku. W godzina popołudniowych zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do domu.
/M. Książek/