WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO KRAKOWA

 Dnia 6 czerwca przedszkolaki odwiedziły Interaktywne Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND w Krakowie. Wzięły udział w projekcie edukacyjnym: „Niezwykły Świat Wynalazków z klocków LEGO‘’. Mali Odkrywcy zapoznali się z budową  niezwykłych wynalazków, zasadami ich działania oraz mieli okazję samodzielnie je przetestować.

Ekspozycja składała się z kilkudziesięciu wynalazków oraz ponad 30 robotów i pojazdów do sterowania. Wizyta składała się z 3 części zajęciowych: interaktywna prelekcja, warsztaty z klockami lego, strefa edukacyjno-rozrywkowa. Dzieci miały również  możliwość zabawy różnorodnymi urządzeniami wykonanymi z klocków LEGO. 

Kolejną atrakcją wycieczki była Papugarnia Amazonia w Krakowie. Papugarnia to miejsce, w którym żyje wiele odmian kolorowych ptaków: nimfy, kakadu i ary. Na miejscu dzieci zostały zapoznane z budową papug ich cechami charakterystycznymi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Następnie umyły rączki specjalnym płynem dezynfekującym, ubrały pelerynki oraz rękawiczki na ręce. Po wejściu do sali z papugami, dzieci mogły obserwować, dotykać i karmić je specjalnymi nasionkami.
Wycieczka była ciekawa, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
 /A. Zabiegała/
Skip to content