ZAJĘCIA OTWARTE DLA PRZESZKOLAKÓW

6 marca 2014r. odbyły się w naszej szkole zajęcia otwarte dla dzieci z przedszkola w Strzelcach Wielkich i Wrzępi, które wkrótce zostaną uczniami klasy I.

W trakcie zajęć dzieci wyruszyły w podróż po czterech krainach, w których czekały na nie ciekawe zadania. Ostatnim etapem podróży było zdobycie magicznego hasła umożliwiającego otwarcie skrzyni pełnej skarbów.

W zajęciach wzięli udział także rodzice, dla których przygotowana została prezentacja multimedialna na temat dojrzałości szkolnej.

Spotkanie miało ułatwić dzieciom nawiązywanie bliższych kontaktów z rówieśnikami i dorosłymi, zmniejszyć napięcie związane z nową sytuacją oraz zachęcić ich do uczęszczania do szkoły. Mamy nadzieję, że nasze działania przyniosą oczekiwany efekt i dzieci bez lęku przywitają nowy rok szkolny.
Zajęcia zorganizowały Lucyna Łaptas i Danuta Laska.