DZIEŃ BEZ PRZEMOCY/FESTIWAL 2.0

5 czerwca 2012 roku PSP w Strzelcach Wielkich i SF we Wrzępi włączyła się w ogólnopolską akcję „Dzień bez przemocy”, w ramach której dla uczniów przygotowano wiele atrakcji, po to, by pokazać, że zabawa i nauka zgodnie z zasadami fair play może sprawić wszystkim wiele radości.

Imprezę rozpoczęła akademia z okazji Dnia Patrona wzbogacona prezentacją multimedialną, w której została przybliżona sylwetka Wielkiego Polaka-Tadeusza Kościuszki.
Wszyscy uczniowie z uwagą śledzili kolejne slajdy, ponieważ kolejnym punktem uroczystości był konkurs wiedzy o Patronie dla klas starszych.
W rywalizacji najlepsza okazała się klasa IV, drugie miejsce przypadło klasie VI, zaś trzecie klasie V.
Akademię i konkurs przygotowały Panie Dorota Walas i Krystyna Zydroń.

Po wręczeniu dyplomów przyszedł czas na Szkolny Festiwal 2.0, będący finałem akcji „Szkoła z Klasą 2.0”,podczas którego nauczyciele i uczniowie biorący udział w akcji zaprezentowali projekty, nad którymi pracowali w II semestrze.
(Obszerna relacja z festiwalu w zakładce SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 w Menu O SZKOLE).

Tego dnia miały odbyć się także klasowe konkursy wiedzy, przeprowadzone w formie gry terenowej. Niestety pogoda uniemożliwiła realizację rozgrywek w ten sposób, dlatego zespoły klasowe rywalizowały o zwycięstwo w szkole, odpowiadając na pytania z różnych dziedzin.
Wśród klas starszych zwyciężyła klasa VI, zaś w młodszej grupie najlepsi okazali się uczniowie klasy III.