AKCJA “BEZPIECZNE WAKACJE” WE WRZĘPI

Czerwiec 2016 r. Wakacje blisko i aby były bezpieczne spotkaliśmy się z policjantami, m. in. młodszym aspirantem Sławomirem Czuchra, pełniącym funkcję dzielnicowego naszego rejonu. Panowie policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków.

Funkcjonariusz policji utrwalił z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, omówił jak zachować się, gdy się zgubimy. Ostrzegał, przed różnymi zagrożeniami- utonięciami, obcymi ludźmi, złymi psami. Przedszkolaki miały także okazję utrwalić numery alarmowe i zobaczyć wiele sprzętów pomocnych w codziennej pracy policjantów, w tym pałkę policyjną oraz kajdanki, które mogły przymierzyć.

Największą atrakcją okazało się pokazanie radiowozu policyjnego. Dzieci mogły oglądać go od wewnątrz. Na zakończenie milusińscy obiecali stosować się do wskazówek i przepisów podanych przez pana policjanta oraz przypominać swoim rodzicom o zapinaniu pasów podczas podróżowania samochodem, a także o trzeźwości za kółkiem.

Po wizycie wielu przedszkolaków zadeklarowało, że w przyszłości chcą zostać policjantem. Dziękujemy za współpracę z posterunkiem policji w Szczurowej oraz bankiem PEKAO SA., w ramach której wspólnie mogliśmy przeprowadzić akcję pod hasłem „Bezpieczne wakacje”, w tym doposażyć dzieci w opaski i kamizelki odblaskowe.

/M. Klich/
Skip to content