ANDRZEJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

30 listopada były w naszym oddziale przedszkolnym Andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. „Hokus pokus, czary mary niech się spełnią Andrzejkowe czary!!!” Tymi słowami rozpoczęła się impreza andrzejkowa. Koniec listopada zawsze przypomina o czasie andrzejkowych obyczajów.

Postanowiliśmy wykorzystać ten dzień do wspólnej zabawy i integracji. Było lanie woskiem przez dziurkę od klucza, przekuwanie szpilką serca, aby móc dowiedzieć się, jak będzie miała na imię przyszłą sympatia czy też czytanie z kart. Niektórzy pokusili się też o wróżby z przestawianiem butów, by dowiedzieć się kto w przyszłości najszybciej zmieni stan. Atmosfera, pomimo deszczu i słoty, bardzo szybko stała się gorąca i andrzejkowa. Wszyscy bawiliśmy się super, tańczyliśmy do wybranej przez nas dyskotekowej muzyki, a potem jedliśmy nasze ulubione smakołyki. Było bardzo wesoło.

/M. Klich/