WALENTYNKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Dnia 12 lutego 2016 r. przedszkolaki obchodziły Dzień Świętego Walentego, który w naszej kulturze utożsamiany jest z Dniem Zakochanych. Ta nowa tradycja ma wielu zwolenników nawet wśród najmłodszych, ponieważ daje możliwość przekazania życzeń osobom, które darzymy sympatią, miłością lub szacunkiem . Organizatorem walentynek była wychowawczyni, która zadbała o gazetkę tematyczną, wesołą zabawę, a także specjalną “Pocztę Walentynkową”, którem celem było przekazanie dowodów sympatii.

W tym dniu w przebraniach dominował kolor czerwony. Impreza walentynkowa rozpoczęła się prezentacją wiersza „Żuraw i czapla” w wykonaniu Małgorzaty Klich. Dzieci niezwykle rozbawiły perypetie miłosne sympatycznej, choć trochę zarozumiałej Czapli i miłego, ale zupełnie niezdecydowanego Żurawia. Potem były tańce w rytm walentynkowych przebojów i quizy. Nie zabrakło, co zrozumiałe zważywszy na wyjątkowy dzień, znanych i lubianych piosenek np. „Ona tańczy dla mnie”. Każdy w tym dniu został nagrodzony pięknymi walentynkowymi pracami plastycznymi.

/M. Klich/