Dzień Babci i Dziadka

W czwartek 21 stycznia 2020r. w Publicznej Szkole Podstawowej im.                T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich  świętowano Dzień Babci i Dziadka.

Jak co roku Seniorzy odpowiadając na zaproszenie wnucząt licznie zgromadzili się w Domu Ludowym.

Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor D. Jaszczowska witając zebranych gości       i kierując moc gorących życzeń dla wszystkich Babć i Dziadków. Równie serdeczne życzenia przekazali Seniorom Pan Zbigniew Moskal Wójt Gminy Szczurowa i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Fiołek. 

  

Po części oficjalnej rozpoczął się bogaty program artystyczny przygotowany przez dzieci pod kierunkiem nauczycieli: Lucyny Łaptas, Małgorzaty Klich, Danuty Laska, Krystyny Zydroń, Michała Pastucha. W przygotowanie scenografii włączyła się także p. Małgorzata Książek.

W pierwszej kolejności na scenie pojawili się uczniowie klas I i III, którzy zaprezentowali inscenizację pięknej baśni Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Klasa II przygotowała zaś humorystyczną wersję baśni pt. „Śnieżka”.

Wspaniałą grę małych aktorów podkreślały także przepięknie wykonane             i przygotowane przez rodziców stroje oraz oprawa muzyczna. 

Następnie uczniowie klasy IV w imieniu wszystkich wnucząt przekazali życzenia zawarte w pięknych wierszach i piosenkach, a płynące prosto z ich dziecięcych serc.

 

Część artystyczną wzbogacił także koncert kolęd i pastorałek uświetniony piękną grą uczniów na różnych instrumentach muzycznych.


Na zakończenie na scenie zatańczył i zaśpiewał zespół  folklorystyczny „Mali Strzelcanie” prowadzony przez pana Michała Pastucha i Pana Stanisława Gurgula.

Po występach wszyscy zebrani zaśpiewali dla Seniorów tradycyjne „Sto lat”, po czym wnuczęta wręczyły swoim Babciom i Dziadkom medale, które z dumą prezentowali wychodząc ze spotkania.

Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka było także świetną okazją na chwilę rozmowy przy cieście i kawie przygotowanej przez przedstawicieli Rady Rodziców.

„Wszystkim naszym kochanym Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta życzymy dużo, dużo zdrowia, pogodnych dni, spokojnych nocy, kolorowych snów, uśmiechów na co dzień. Niech los, co ma najlepszego, ściele pod Wasze nogi i niech otacza Was radość, a omija smutek. Wnuczęta niech będą Waszą radością i promykiem słońca, a ludzie darzą Was serdecznością , życzliwością i zrozumieniem.

Serdecznie dziękujmy Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

 

Skip to content