DZIEŃ BABCI I DZIADKA W STRZELCACH WIELKICH

„Babcia i dziadek kochają nas i zawsze mają dla nas czas”,
dlatego my również zawsze musimy o nich pamiętać,
zwłaszcza w tych ważnych dniach,
jakimi są Dzień Babci i Dzień Dziadka.

W czwartek 31 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Strzelcach Wielkich  świętowano Dzień Babci i Dziadka.
Jak co roku Seniorzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie wnucząt.

Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor D. Jaszczowska kierując moc gorących życzeń z tej okazji.

Uczniowie z przejęciem prezentowali swoje talenty na szkolnej scenie szlifowane pod kierunkiem nauczycieli:  B. Jankowskiej, M. Klich, D. Laska, L. Łaptas, M. Pastucha. W przygotowanie scenografii włączyła się także p. M. Książek.

Najmłodsi uczniowie wprowadzili dziadków w baśniową krainę życzeń.

Były też ciekawe Jasełka w wykonaniu kl. II i III z udziałem chóru aniołów.

Program artystyczny wzbogaciły wiersze recytowane przez uczniów kl. IV oraz  liczne piosenki i tańce.

Podniosłość uroczystości podkreślały przepięknie wykonane i przygotowane przez rodziców stroje.

Padło wiele mądrych i ciepłych słów o znaczeniu babć i dziadków w życiu każdego dziecka. Między przerwami mogliśmy cieszyć ucho występami wokalnymi utalentowanych solistów.

Następnie na scenie zaprezentowali się członkowie zespołu folklorystycznego „Mali Strzelicanie”, czyli były tańce przy skrzypcach i heligonce oraz humorystyczna gwara.

Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali tradycyjne „Sto lat”, po czym wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom piernikowe serduszka. Wiele pracy i serca w ich wykonanie włożyła  p. Renata Gałczyńska. Upominki były jedyne w swoim rodzaju. Trafiły one bowiem do wyjątkowych, bliskich sercu ludzi.

Poza tym dziadkowie mieli czas na chwilę rozmowy przy cieście i kawie przygotowanej przez przedstawicieli Rady Rodziców.

Na koniec zabrała głos przedstawicielka Urzędu Gminy w Szczurowej p. Teresa Sznajder  składając Seniorom serdeczne życzenia i dziękując za wspaniałe przygotowanie uroczystości.

/M. Klich/