DZIEŃ BABCI I DZIADKA WE WRZĘPI

W piątek 27 stycznia 2017 r. na sali widowiskowej we Wrzępii odbyło się uroczyste spotkanie, na które przybyli zaproszeni goście. Babcie i Dziadkowie. Swoja obecnością zaszczycili nas dostojni seniorzy, ks. Prałat Józef Korzeń, ks. proboszcz Józef Sadowski oraz pani dyrektor Dorota Jaszczowska.Wprawdzie Dzień Babci i Dziadka obchodzony był kilka dni wcześniej, ale każdy dzień jest dobry, by okazać im swoją miłość i cieszyć się ze wspólnego przebywania. Uroczystość przebiegała pod hasłem: „Z rodzina najlepiej”, a prowadziły ją Martyna Klich i Karolina Zając.

Na widowni zasiedli widzowie, którzy mogli podziwiać występy małych aktorów w spektaklu pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Główne role to: królowa- Maja Cupał, król-Nikodem Maj, Pirlipatka-Marcelina Zając, książe-Ksawery Klich. Wystąpiły też księżniczki: Paulina Bawół, Zosia Cupał, Agnieszka Dziadura, Beata Nicpoń, Oliwia Zając oraz dworzanie: Piotr Kępa, Nikolas Nawrot, Łukasz Czaja, Michał Wójcik, Filip Kłyś, Bartek Strózik.
Dzieci z oddziału przedszkolnego z wielkim wdziękiem zaprezentowały się w tańcach. Był m. in. grozik, taniec Misiów, taniec z pomponami.
W trakcie uroczystości pani Małgorzata Klich złożyła wszystkim Seniorom najlepsze życzenia w swoim imieniu, a także radnego: Andrzeja Fiołek.
Po części artystycznej, którą przygotowała Małgorzata Klich ukochane wnuczęta i mamusie, w dowód wdzięczności, wręczyły swoim dziadkom własne wypieki: piernikowe ciasteczka z różnymi dedykacjami zaprojektowanymi przez panią Renatę Gałczyńska Kłyś. Słodkości przygotowane zostały na warsztatach kulinarnych z udziałem rodziców i przedszkolaków.
Następnie był czas na poczęstunek, o którego zatroszczyły się mamy z Rady Rodziców pod kierunkiem pani A. Kępa oraz D. Maj, współfinansowany przez Urząd Gminy Szczurowa.
Nie zabrakło też niespodzianek dla naszych gości.
Wybrano Babcię Roku 2017 i Dziadka Roku 2017, a zostali nimi:
pani Katarzyna Strózik i Adam Żmudzki.
Chętni dziadkowie wzięli udział w zabawach tanecznych.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i jej współorganizowanie. To istotne, że możemy łączyć pokolenia. Starajmy się dbać o naszych Seniorów, nie tylko od święta, bo przecież mamy okazję się od nich uczyć.

/M. Klich/
Skip to content