DZIEŃ ZDROWIA

23 maja w naszej szkole został zorganizowany Dzień Zdrowia.

W maju została przeprowadzona wśród uczniów akcja profilaktyczna. Jako jej podsumowanie każda klasa wykonywała plakat promujący prawidłowe żywienie oraz aktywność fizyczną, które zostały zaprezentowane na apelu.

Klasa IV przygotowała humorystyczny program artystyczny promujący zdrowy styl życia.

Część artystyczną wzbogacił występ grupy tanecznej.

Następnie każda klasa przygotowała zdrowe przekąski, sałatki, surówki, które zostały zaprezentowane podczas wspólnej degustacji.
Kolejnym punktem obchodów Dnia Zdrowia były zajęcia w klasach przygotowane i prowadzone przez studentów Wyższej Szkoły Pielęgniarstwa w Nowym Targu pod kierunkiem dyplomowanych pielęgniarek ze Szpitala Powiatowego w Brzesku.
Tematem zajęć warsztatowych był zdrowy tryb życia i bezpieczeństwo.
Na zakończenie spotkania zostało przeprowadzone przez pracowników medycznych praktyczne szkolenie za zakresu pierwszej pomocy.
Tego dnia nie mogło zabraknąć aktywności fizycznej, dlatego wszystkie klasy uczestniczyły w zabawach sportowych.
Dziękujemy Pracownikom Służby Zdrowia za zaangażowanie w promocję zdrowego i bezpiecznego stylu życia oraz ciekawe zajęcia, które bardzo podobały się wszystkim dzieciom.
Dzień Zdrowia zorganizowała pani Małgorzata Książek.