I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM – KONKURS ORTOGRAFICZNY W KLASIE TRZECIEJ

12 czerwca br. w naszej szkole odbył się  Konkurs Ortograficzny „I ty możesz zostać Mistrzem”, który skierowany był do uczniów klasy trzeciej.

Celem konkursu było: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych i napisać arcytrudne dyktando. Okazało się, że różnice w zdobytych punktach były bardzo niewielkie, a w niektórych przypadkach takie same, na co wskazują podane wyniki.

Najlepsi okazali się:
Mistrzami ortografii zostały : Marcelina Zając i Oliwia Zając
II miejsce w konkursie ortograficznym zdobyli: Tomasz Boryś, Kamil Czesak i Filip Kłyś
Laureatem III miejsca została: Emilia Igielska
Natomiast IV miejsce zdobyły: Agnieszka Dziadura i Maria Przybyło.

Test składał się z 12 zadań otwartych m.in. : zagadek, fabryki wyrazów i dyktanda. Uczniowie pisali test 60 minut. Możliwych punktów do zdobycia było 77.

Wyniki te napawają optymizmem i cieszą. Rokuje to dalsze nadzieje na przyszłe sukcesy uczniów.
Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy sukcesów !
/M.Klich/