KONKURS RECYTATORSKI PRZEDSZKOLAKÓW

26 marca odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze znane i lubiane”, którego organizatorem była Małgorzata Klich. Celem konkursu było dostarczenie doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych, wdrażanie do pokonywania barier nieśmiałości oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci.

W konkursie brały udział dzieci 4-6 letnie. Na konkurs należało przygotować jeden wiersz wybranego przez siebie autora. Dzieci bardzo dobrze przygotowały się do recytacji, wśród wierszy nie zabrakło ”Murzynka Bambo”, „Okularów”, Skarżypyty” i wielu, wielu innych, które zapewne każdy z nas pamięta z dzieciństwa.

Jury Konkursowe w skład, którego wchodziły: były Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wrzępi p. Marian Filipski, ks. Józef Sadowski, p. Krystyna Zydroń -logopeda.
Ostatecznie Komisja Konkursowa ogłosiła bardzo wyrównany poziom recytacji. Na szczególne wyróżnienie zasłużył jednak Patryk Filipski. Wszystkim uczestnikom, na których czekały nagrody i dyplomy gratulujemy i życzymy sukcesów.
/M.Klich/