ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2004/2005
Uroczystości zakończenia roku szkolnego rozpoczęły się Mszą Św.w kościele parafialnym,po której uczniowie udali się do szkoły po „plony” całorocznej pracy.
Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do wyższych klas. Uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 4,75 otrzymali nagrody książkowe.
Pożegnaliśmy 26-ciu absolwentów, uczniów klasy VI. Tytuł „Super-uczeń 2005” i statuetkę otrzymała Zuzanna Ignacyk-średnia ocen 5,4.
I wreszcie upragnione przez wszystkich WAKACJE!
IV GMINNY PRZEGLĄD TEATRÓW SZKOLNYCH
8 czerwca 2005r. odbył się IV Gminny Przegląd Teatrów Szkolnych zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Strzelcach Wielkich pod patronatem Wójta Gminy Szczurowa i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań, talentów uczniów, przygotowywanie ich do uczestnictwa w kulturze, kształtowanie nawyku kulturalnego spędzania wolnego czasu, wskazywanie na rozwój zainteresowań jako formę przeciwdziałania agresji i uzależnieniom.
W tegorocznych zmaganiach konkursowych wystąpiło siedem zespołów teatralnych z następujących szkół:
- Szkoła Podstawowa w Szczurowej; opieka art. – M. Knap
- Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich: op – D. Walas
- Szkoła Podstawowa w Uściu Solnym; op. – M. Kuta
- Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach; op. M.Bączek
- Szkoła Filialna w Rudach Rysiu; op. – M. Strąg, M. Bodurka
- Szkoła Filialna we Wrzępi; op. – M. Klich, D. Laska, M. Książek
- Szkoła Filialna w Strzelcach Małych; op. – I. Czesak, J. Strózik
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszystkie szkoły przygotowały wspaniałe inscenizacje fragmentów lektur szkolnych.
Widzowie mogli podziwiać niezwykle bogate, kolorowe dekoracje, efekty dźwiękowe i wspaniałą grę aktorską. Jury, w skład którego wchodzili opiekunowie, stwierdziło jednogłośnie, że wszystkie występy zasłużyły na I miejsce.
W nagrodę wszyscy uczestnicy przeglądu w dniu 17 czerwca wyjadą na wycieczkę do kina na film trójwymiarowy. Nagrodę ufundował Wójt Gminy Szczurowa i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
ŚWIĘTO MATKI
Ile kropel w morzu!
Ile kłosów w zbożu!
Ile drzew jest w lesie!
Ile maj kwiatów nam przyniesie!
Tyle szczerych życzeń kochane Mamy
w dniu Waszego święta
dzisiaj Wam składamy!
W przeddzień Dnia Matki odbyła się uroczysta akademia, na którą swoje Mamy zaprosili wszyscy uczniowie naszej szkoły.
W słowach wierszy, piosenek i inscenizacji dzieci starały się podziękować Mamom za ogrom miłości płynący z ich z serc, wyrazić swoją wdzięczność za ich codzienny trud i poświęcenie oraz przeprosić za wszystkie nieposłuszeństwa.
Po odśpiewaniu gromkiego „Sto lat” wzruszone i szczęśliwe Mamy przyjęły od swoich pociech piękne róże i serdeczne całusy.
Po części artystycznej przyszedł czas na słodki deser przygotowany przez dziewczynki z klasy szóstej.
Całą uroczystość zorganizowały panie B. Mizińska i L. Łaptas, zaś o oprawę muzyczną zatroszczył się pan M. Pastuch.
Konkurs „Żyjmy zdrowo”
16 maja odbyły się eliminacje do gminnego konkursu „Żyjmy zdrowo”.
Zespoły klasowe uczniów z klas IV-VI zaprezentowały przygotowane scenki promujące zdrowy styl życia.
Uczniowie pokazali, że nawet sprawy tak ważne i poważne jak zdrowie, można przedstawiać ciekawie i z poczuciem humoru, co znacznie zwiększyło zainteresowanie widzów.
Oglądający nie tylko świetnie się bawili, ale również wiele nauczyli o tym, jak należy dbać o swój największy skarb-zdrowie.
Grupy reprezentujące poszczególne klasy przygotowały również logo plakat, i hasło o tematyce zdrowotnej.
Zwycięzcą konkursowych zmagań został zespół uczennic z klasy IV.
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3-MAJA
Uroczysta akademia poświęcona rocznicy utworzenia Konstytucji przypomniała okoliczności, które towarzyszyły temu ważnemu w dziejach naszego kraju wydarzeniu.
Wiersze oraz pieśni o treści patriotycznej ukazały trudną drogę Polaków do wolności. Uroczystość przygotowała Pani K. Zydroń, a wystąpili w niej uczniowie klasy VI.
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
13 kwietnia 2005 r w Szkole Podstawowej w Strzelcach Wielkich już po raz szósty odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Konkurs przygotowały i przeprowadziły mgr L.Łaptas oraz mgr B. Mizińska.
W konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich szkół podstawowych gminy Szczurowa. Konkurs składał się z 2 części; w pierwszej dzieci pisały dyktando, druga-testowa zawierała 10 zadań. O zwycięstwie decydowała suma punktów za dyktando i zadania testowe.
W zmaganiach konkursowych najlepiej powiodło się Marii Kotelon ze Szkoły Podstawowej w Uściu Solnym, która zajęła I miejsce. II miejsce przypadło Magdalenie Maj ze Strzelec Małych zaś III miejsce zdobyła Elżbieta Gwóżdź z Rudego Rysia.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy jego uczestnicy wykazali się dobrą znajomością zasad ortografii. Umiejętności uczniów cieszą i napawają nadzieją.
Okazuje się, że w czasach powszechnego lekceważenia zasad polskiej ortografii są uczniowie, którym poprawność ortograficzna ojczystego języka nie jest obojętna.
Wysiłek wszystkich dzieci został doceniony i za dużą wiedzę z zakresu ortografii otrzymały nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.
„Musicie być mocni mocą miłości,
która jest potężniejsza niż śmierć…”
2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37
Papież Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca.
KONKURS WIEDZY „WIEMY WSZYSTKO O PATRONIE SZKOŁY”
17 marca odbył się międzyklasowy konkurs wiedzy o patronie szkoły Tadeuszu Kościuszce. Klasy IV-VI reprezentowały trzyosobowe zespoły, które wykazywały się wiedzą na temat życia i działalności Tadeusza Kościuszki.
Konkurs składał się z następujących etapów:
- scenka z życia T. Kościuszki
- turniej wiedzy
- krzyżówka
- rozsypanka wyrazowa
Wiedza uczestników konkursu na temat życia i działalności przyszłego patrona szkoły była bardzo duża, a walka w czasie konkursowych zmagań-wyrównana. Publiczność;uczniowie, rodzice i nauczyciele, gorąco dopingowała swoich reprezentantów.
Zwyciężył zespół uczniów z klasy IV–I miejsce, a IImiejsce zajęły ex aequo kl V i kl VI.
KONKURS CZYTELNICZY „DZIEWCZYNKA W KRAINIE BAŚNI”
24 lutego odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas młodszych zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i Bibliotekę Szkolną.
Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością baśni, w których główną bohaterką była dziewczynka. Dzieci zmagając się z różnorodnymi zadaniami udowodniły, że bardzo dokładnie zapoznały się z lekturami.
W rywalizacji uczniom pomagały gromkie brawa kolegów z klas I-IV.
Po podliczeniu przez komisję punktów okazało się, że konkursie zwyciężyli:
- I miejsce-Łaptas Justyna klasa II
- II miejsce-Walas Paulina klasa II
- III miejsce-Drabik Izabela klasa III
Laureatkom wręczono pamiątkowe dyplomy, a nagrody książkowe otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.
Zabawa Choinkowa.
Na zakończenie karnawału, z inicjatywy Rady rodziców i dzięki jej staraniom i pracy, odbyła się zabawa choinkowa. Uczestniczyli w niej nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także przedszkolaki, uczniowie gimnazjum i ci najmłodsi, którzy jeszcze nawet do przedszkola nie uczęszczają.
W części artystycznej, przygotowanej przez Panią D. Walas, mali aktorzy zaprezentowali bajkę o Szewczyku Dratewce, który uwolnił piękną Królewnę uwięzioną w wieży przez złą czarownicę.
Wystąpił także kabaret przedstawiający pełne humoru scenki z życia szkoły.
Zanim rozpoczęły się tańce przy dźwiękach orkiestry, uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Bal Przebierańców.
Jak co roku, w karnawale, uczniowie z klas I-III mogli wcielić się na ten jeden dzień w ulubioną postać np. z baśni i szaleć na balu przebierańców. Pomysłowości i inwencji twórczej naszym uczniom nie brakowało. Ich mamy zaś wykazały się zdolnościami artystycznymi wykonując piękne kostiumy.
Dzień Seniora.
Babcia jest niezastąpiona
babci dorównać nikt dziś nie zdoła
w babci zawsze oparcie mamy
dlatego babcię tak bardzo kochamy
Otworzy serce,
kieszeń otworzy,
podsunie czekoladę,
z twoich sukcesów
zawsze się cieszy
kto? Wszyscy wiedzą
Dziadek!!!
24 stycznia odbyło się w Domu Ludowym uroczyste spotkanie z okazji Dnia Seniora. Tym razem swoje Babcie i swoich Dziadków zaprosili uczniowie całej szkoły.
Dostojni goście ze wzruszeniem, radością i dumą oglądali program artystyczny w wykonaniu swoich wnuków: inscenizacje, wiersze, piosenki oraz występ szkolnego kabaretu i zespołu folklorystycznego „Mali Strzelcanie”.
Zaproszeni goście wysłuchali także wierszy napisanych przez laureatów konkursu na najpiękniejszy wiersz dla Babci i Dziadka.
Na zakończenie uroczystości wszystkie wnuki odśpiewały swoim Babciom i Dziadkom gromkie „Sto lat”, a potem wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.
Po części artystycznej, którą przygotowali Barbara Mizińska, Lucyna Łaptas, Michał Pastuch i Dorota Walas przyszedł czas na poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców.