ŚNIADANIE DAJE MOC

9 listopada w naszej uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Dzieci przyniosły zdrowe produkty, z których wspólnie przygotowały śniadanie bogate w witaminy. W menu znalazły się m. in.: kanapki, owoce, warzywa, a także mleko i woda mineralna.

Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas śniadania omówiliśmy zatem piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.