SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

21 października przybył do naszego przedszkola niecodzienny gość – Pani pielęgniarka, Pani Lucyna G. z Ośrodka Zdrowia w Szczurowej. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić  i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.
Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak torba, z którą przybyła Pani Lucyna, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli bandaże i inne akcesoria medyczne. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku; usztywnienie ręki, nogi. Wizyta zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.