SPOTKANIE Z POLICJANTEM

4 października  odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych z policjantem. Tematem pogadanki było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, kontaktach z nieznajomymi oraz zasadami bezpieczeństwa w sieci. Przypomniał zasady wzywania pomocy i odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez dzieci.  Na zakończenie spotkania przypomniał również o konieczności noszenia elementów odblaskowych i jako zachętę wręczył wszystkim odblaskowe breloczki.

Uczniowie otrzymali także odblaski w ramach akcji  „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”, której organizatorem jest  PZU.  Ogólnopolska kampania społeczna, została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa  podstawowych akcesoriów policjanta.